Neatkarīgi no tā, cik daudz mēs apbrīnojam grāmatu varoņu stāstus, reālajā dzīvē dažreiz gadās tā, ka to nespētu iedomāties pat talantīgākais rakstnieks.
Šīs baltkrievietes stāsts uzspridzināja internetu. Tas sākās banāli: Marija nolēma mainīt vidi un pastrādāt uz kruīza laineriem. Viņa cerēja iepazīties ar citām valstīm un nopelnīt naudu, bet viņas septiņi darba mēneši pārvēršas par elli.
Lūk, īsts stāsts, kas pierāda, ka dzīve uz kuģa ir cietums.
Marija stāsta, ka atrast darbu kruīza līnijpārvadājumos nav tik grūti, kā mēdz teikt. Jums pat nav vajadzīgs augsts angļu valodas līmenis, tikai pamata frāzes. Fakts ir tāds, ka uz kuģa parasti ir katastrofāls darbaspēka trūkums, un neviens īsti nevēlas vergot par nelielu naudu.
Tomēr, kad Marija pieteicās nodarbinātības iestādē, bija tikai dažas vakances un viņa izvēlējās vadītāja darbu. Meitenei vajadzēja sekot istabeņu darbam, izdabāt klientiem, un dienas beigās rakstīt pārskatus par paveikto darbu.
Marija saka, ka viņas galvenais uzdevums bija sadraudzēties ar stjuartiem, jo tieši šie cilvēki varētu padarīt viņas dzīvi uz kuģa vienkārši nepanesamu.
Baltkrieviete nokļuva uz lainera, kas piedāvāja lētus kruīzus, kas ilga tikai 4 dienas. No šī brīža katra diena bija līdzīga iepriekšējai. Viņas kajītē, tāpat kā visam personālam, nebija pat loga: “Mana kajītes biedrene teica, ka daudzas meitenes pārguļ ar virsniekiem tikai, lai pamostos viņu istabās un redzētu rīta sauli iluminatorā.”
Tu dzīvo uz kuģa un strādā turpat. Pēc meitenes teiktā, daudziem tas bija neticami grūti. Arī pašnāvības gadījumi uz kuģa nav nekas neparasts. Cilvēki šeit jūtas kā cietumā.
“Kad jūs strādājat uz kuģa, jūs neesat cilvēks- jūs esat skaitlis. Mans ID ir 502111, no kura jūs varat saprast, kāda veida darbinieks es esmu uzņēmumā. Jums ir uzdevumi, jums ir izstrādāts grafiks, jūs esat skaitlis, un jums tas ir jāievēro” stāsta meitene.
Daudzi, nokļūstot uz kuģa, pārāk pierod pie šādas dzīves. Jums nav jāuztraucas par daudz ko: nav jāpērk pārtika vai jāmaksā komunālo pakalpojumu rēķinus.
Laineris kļūst par otrajām mājām, un darbinieki rada savas otrās ģimenes šeit. Un ne tāpēc, ka kādam gribas seksu. Jums vienkārši ir jābūt personai, ar kuru tu pavadīsi brīvo laiku: “Daudzas reālas ģimenes zina par kuģu ģimeņu esamību, un vienīgā lieta, ko viņi pieprasa no vīriem un sievām, kas strādā uz kuģa, ir veselības stāvokļa izziņa.”
Ej uz nākamo lapu, lai lasītu tālāk!